menusearch
fithealth.ir

چرا کاهش وزن برای برخی افراد سخت می باشد؟

جستجو
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۳:۴:۶
۱۳۹۹/۳/۵ دوشنبه
(0)
(0)
چرا کاهش وزن برای برخی افراد سخت می باشد؟
چرا کاهش وزن برای برخی افراد سخت می باشد؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که بدن افراد به شیوه های مختلف به مواد غذایی مشابه پاسخ می دهد و علاوه بر این افزایش تحقیقات نشان می دهد افرادی می توانند کاهش وزن بهتر داشته باشند، که به جای مشاوره عمومی درباره غذاهایی که باید بخورند یا دوری کنند باید رژیم غذایی مناسب را درپیش بگیرند.

در مطالعه جدیدی که در ماه ژوئیه در مجله Cell منتشر شد، گروهی از محققان انواع مختلف شاخص های زیستی را در ۸۰۰ نفر بین ۱۸ تا ۷۰ ساله بررسی کردند. برای یک هفته، مردان و زنانی نصحیت و توصیه شده بودند هر پنج دقیقه قند خونشان را اندازه گیری می کردند. آنها همچنین از یک نرم ا فزار موبایل برای ضبط مصرف غذا، خواب و ورزش شان استفاده کردند. علاوه بر این، آنها پرسشنامه های مربوط به سلامت شان را پر کردند و نمونه های خون و مدفوع را برای آزمایش فراهم آوردند.
محققان دریافتند که سطح قند خون بعد از خوردن به طور گسترده ای در بین افراد متفاوت بود و این میزان بسیار متغیر بود حتی زمانی که محققان افراد را مجبور به صرف غذا مشابه کردند برخی اوقات غذایی که به کاهش قند خون در فردی منجر می شود، باعث افزایش قند خون دیگری می شود. آنها استدلال می کنند که این اطلاعات، توصیه های حمایتی برای چگونگی خوردن است نه اینکه فریبشان دهد.
محققان ارن سگال و اران الینوا از موسسه علمی وایزمن می گویند: “برای سال های زیادی فکر ما این بوده است که افراد چاقی، دیابت و سایر بیماری های مرتبط با رژیم را به دلیل رعایت نکات رژیمی گسترش دادند با این حال، بر اساس مطالعه ما، احتمال دیگر این است که افراد در واقع سازگارند، اما توصیه های رژیمی که به آنها داده می شود نامناسب است.”
“ما اعتقاد داریم پیام ما برای افراد این است که اگر یک رژیم غذایی برای شما کارساز نباشد، می تواند اشکال از رژیم غذایی باشد نه شما.
آنچه که محققان معتقدند می تواند مسئول این تفاوت ها باشد، تریلیون میکروبیوم باکتری ای است که در روده زندگی می کنند و از فرد به فرد متفاوت است. بزرگسالان در سال ۲۰۰۶ سنگینتر از سال ۱۹۸۸ هستند. همچنین نویسندگان این تحقیق معتقد بودند که تغییرات در میکروبیوم می تواند نسبت به دیگر فاکتورها نقش داشته باشد.
جنیفر کوک، استاد علوم زیست شناسی و علوم پزشکی در دانشگاه یورک می گوید: “ما فقط تازه شروع به کشف چگونگی تاثیر میکروبیومیک پیچیده بر فیزیولوژی و سلامت هستیم.” “این [مطالعه جدید] دیگری است که شواهد امیدوار کننده ای را نشان می دهد که می تواند نقش مهمی در تنظیم وزن بدن ما داشته باشد و می تواند یک هدف جدید برای مداخلات کاهش وزن در آینده باشد.”
سگال و الیناف می گویند که آنها در در مطالعه شان درحال پیشروی هستند. ، همچنین تمام داده های جمع آوری شده را جمع آوری کرده و الگوریتم هایی را ایجاد کردند که قادرند پیش بینی کنند که قند خون افراد چگونه به غذای خورده پاسخ می دهد.
آنها گفتند: “ما نشان دادیم که مشخصات جامع که ما اندازه گیری کردیم می تواند برای دستیابی و طراحی رژیم های شخصی طراحی شده استفاده شود.” چشم انداز ما این است که بتوانیم پیش بینی ها و رژیم های شخصی را با استفاده از مجموعه ای از اطلاعاتی که افراد می توانند در پرسشنامه ها و نمونه ای از یک میکروبیوم تکمیل کنند، به دست آوریم و ما بر این باوریم که این در آینده نزدیک هم قابل دستیابی است و هزینه آن تاثیر گذار می باشد”.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است