menusearch
fithealth.ir

چگونه با مصرف گینر به رشد عضلانی ایده آل برسید؟

جستجو
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۳:۱۹
۱۳۹۹/۳/۲ جمعه
(0)
(0)
چگونه با مصرف گینر به رشد عضلانی ایده آل برسید؟
چگونه با مصرف گینر به رشد عضلانی ایده آل برسید؟

تو باشگاه تلاش زیادی می کنید، پروتئین و گینر (معروف به پروتئین پنیر) باهم مصرف میکنید اما رشدی را احساس نمی کنید؟چند عامل با این موضوع ارتباط دارد که باهم می خوانیم.

احتمال اول

اینکه شما کالری کافی برای رژیم غذاییتان ندارید. این امرمی تواند به سبب شیوه زندگی شلوغ، اشتهای ضعیف یا ناشی از یک سوخت و ساز طبیعی باشد. مهمترین عامل کالری است. اگر کمبود کالری دریافتی دارید، افزایش وزنی هم اتفاق نمی افتد.

احتمال دوم

 رژیم تان به اندازه کافی کربوهیدرات ندارد تا اثر آنابولیک انسولین را بهدست به یارید. اگر کربوهیدرات یا چربی کافی در رژیم غذایی نداشته باشید، بدن از پروتئین به  عنوان انرژی استفاده می کند تا به فعالیت ادامه دهد. در این وضعیت مکمل ها به شما کمک می کند.

مکمل ها

مکمل های گینر فقط با هدف افزایش وزن  عضله مصرف می شوند. اگر شما با مصرف گینر و افزایش کالری دریافتی تون (غذایی که می خورید) کالری هزینه ای را هنگام فعالیت بالا نبرید درصد بالایی از مصرف مکمل و غذا تبدیل به ذخیره ی چربی می شود نه وزن مناسب عضلات. افزایش متناسب کالری دریافتی یکی از مهم ترین عناصر کلیدی برای افزایش وزن مناسب است. بسیاری از افراد به علت سبک زندگی پرمشغله برای افزایش وزن رو به افزایش کالری می برند البته که باید کالری بالا بره اما چقدر؟ کی؟ کجا؟؟؟؟


هدف مصرف – میزان مصرف


گر شما در تلاش برای کاهش وزن و عضله سازی هستید، و می خواهید سنتز عضله کمی سریعتر رخ دهد، استفاده از دو مکمل پروتئین آب پنیر (گینر) و کراتین گزینه های خوبی برای بازسازی عضلات و تقویت تمرینات است، اما مکمل گینر به تنهایی به دلیل اینکه افزایش دهنده ی وزن است. هنگام تلاش برای از کاهش وزن، کالری دریافتی شما رو به یک کالری مازاد تبدیل می کنه و چربی بدن شما به هیچ وجه از بین نمی رود.عمدتاً مصرف این مکمل برای ۳ گروه از افراد در نظر گرفته شده:

افرادی که زندگی پر مشغله دارند و نمیتونن یه درستی ۶ وعده غذایی مصرف کنند.
افرادی که کم اشتها هستند و نمی توانند نیازهای کالری شان را برای رشد به دست بیاورند.
آخرین گروه،  Hardgainers  سخت وزن گیر ها هستن (کسانی که با شرایط نرمال به راحتی افزایش وزن ندارند)
Hardgainers افرادی هستند که نه تنها مشکل عضله سازی دارند، بلکه کاهش چربی عضلات برایشان سخت است. Hardgainers باسوخت وساز سریع و چربی بدن نسبتاً کم  در دامنهی طبیعی طبقه بندی می شوند. بنابراین اگر بعد از رسیدن به اهداف کالری مناسب، شما با داشتن عضله با تن عضلانی مناسب مشکلی داشته باشید یابه راحتی نتوانید در  زمان  مناسب افزایش وزن داشته باشید مصرف گینر به شما توصیه می شود.

 

 

 

هنگامی که به هدف افزایش وزن رسیدید یا کاهش چربی بدن در اطراف عضلات اتفاق افتاد وقتش است که بطری گینر رو کنار بذارید تا زمانی که دوباره موردنیاز باشد.

در پودر پروتئین گینر، پروتئین آب پنیر وجود داره که مقدار پروتئین خالص تر بدون کالری و کربوهیدراتی که نیاز دارین رو به شما می دهد. اصالت این مکمل رو میشه به راحتی تشخیص داد، چرا که فرمولهای کالری سنج کربوهیدرات رو بالاتر نشون میده از مزیت دیگه ی این پروتئین محبوب آینه که با مواد پروتئینی دیگه قابل ترکیب و میل کردنه.

البته برخی از فرمول های افزایش وزن وجود دارد که پروتئین آب پنیرمؤثر قرار نمی گیرد و بیشتر کربوهیدرات و کراتین در این نوع افزایش وزن ایفای نقش میکنند. این دسته از مکمل ها پس از تمرین وارد جریان خون با گلوکز می شوند تا مواد مغذی رو به عضلات برسانند و باعث رشد بهتر شوند.

کراتین

کراتین جریان خون رو بهبود می دهد و آب رو از پلاسمای خون می گیرد و آن را به عضلات منتقل می کند تا شما دیرتر خسته شوید، عضلات بیشتر کار کنند، چربی سوزی بالا بره و این باعث رشد عضله می شود. برای افرادی که از  این  مکمل ها در چند هفته اول استفاده می کنند نباید بیشتر از ۲–۳ کیلو (۵ تا ۸ پوند) افزایش وزن پیدا کنند. اما توجه داشته باشید  به علت افزایش احتباس آب در بدن در اثرمصرف گینر، افزایش وزن در هفته های اول مصرف رو جدی نگیرید تقریباً از هفته ی سوم به بعد افزایش وزن شما، افزایش واقعی وزن عضلاتتان هست.

سخن اخر

سفر ساختن یک فیزیک بدنی، طولانی است و با بسیاری ازضربه ها و جاده های سخت همراه است به خصوص برای افرادی که زندگی پر مشغله، اشتها ضعیف و یا سوخت وساز سریع مثل رعد و برق خوردن را در پیش گرفته اند، ساختن بدن ایده آل سخت تر است اما در نهایت شما باید با توجه به بدن متفاوت خودنیازهای آن را برطرف کنید و از روی میل خود رژیم نگیرید و یا مکمل مصرف نکنید. بحث تجویز تمرین و رژیم غذایی پیچیده است از این رو باید زیر نظر متخصص این رشته تمرین کنید.

ترجمه و تعدیل: پریان آزاددرخت: کارشناس علوم ورزشی
 

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است