در صورت و پوست سر، ۱۰ گروه عضلانی وجود دارد. این گروه های عضلانی به استخوان ها متصل می شوند و بر خلاف سایر قسمت های بدن به پوست تان اجازه می دهند تا میلیون ها حالت صورت را ایجاد کند. تکرار حالت های صورت باعث ایجاد خطوط و چین و چروک می شود. تمرینات ضد پیری صورت می تواند باعث سفت شدن و تون عضلات شده و پوست را بیش از حد بکشد و جوان تر به نظر بیایید.

یوگا صورت

ورزش یوگا صورت طوری طراحی شده است که باعث کشش عضلات صورت و گردن ، افزایش گردش خون و ایجاد کشش برای بازگرداندن چهره جوان می شود. این ورزش به برداشتن خطوط خنده کمک کرده و عضلات گونه را سفت می کند.

نفس عمیق بکشید و هوا را در داخل دهانتان نگه دارید بطوریکه تا گونه های شما گسترش یابد، با این فرض که شما یک شیپورچی هستید. برای یک دقیقه نگه دارید تا زمانی که بتوانید نفس خود را نگه دارید، سپس به آرامی هوا را از بینی خود خارج کنید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

پلاتیسما

در قسمت گردن عضله پاتیسما واقع شده است. پیری باعث سست شدن این عضله و پوست بالای آن می شود. یوگای صورت باعث می شود تا عضله پلاتیسما سفت شود و باعث صاف شدن خط فک و گردن شود

صاف بایستید یا بنشینید و نوک سر خود را بالا نگه دارید همزمان که به سقف نگاه می کنید سرتان را نگه دارید و زبانتان را به سقف دهانتان فشار دهید شما باید با این حرکت انقباض عضلات گردن را احساس کنید زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهید و چانه خود را به گردنتان بکشید احساس می کنید که عضلات چانه و پلاتیسما منقیض می شود.

گونه ها

عضلات و پوست گونه ها هنگام پیری شروع به شل شدن می کنند. این تمرین را روزانه انجام دهید تا عضلات سفت شود وچین و چروک را کاهش دهد. در مقابل آینه قرار بگیرید، چون مطمئن می شوید که ورزش را به درستی انجام می دهید، سپس لبخند بزنید تا بتوانید لب هایتان را ببندید، لب های خود را بسته و گوشه های دهان خود را به طرف گوش هایتان بچرخانید. چین و چروک بینی مانند عضلات گونه به سمت بالا حرکت می کند. پنج ثانیه نگه دارید، سپس استراحت کنید و این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

پیشانی

این ورزش به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند. دو انگشت را بالای دو چشم و زیر ابرو قرار دهید. ابرو خود را به سمت بالا بکشید در حالی که به طور همزمان پوست زیر ابرو خود را به طرف پایین می کشید ۱۰ بار تکرار کنید تا پیشانی تان صاف و سفت شود.

ترجمه توسط یک فیزیولوژیست ورزش

منبع:www.livestrong.com

ارسال نظر