مجتبی حسنی سنگانی مدیر سایت فیت هلس هستم.

از دوران کودکی علاقه شدیدی به ورزش داشتم اما واقعا نمی دونستم ورزش اینقدر می تواند برای سلامتی و نشاط افراد در زندگی موثر باشد. روزهای خوش کودکی بیشتر با دوستان و همکلاسی ها سپری شد .از همان دوران دبستان از نوشتن لذت می بردم و یادگیری ام در درس بیشتر به نوشتن متکی بود تا حفظ کردن.

بزرگتر شدم و وارد دوره راهنمایی و سپس دبیرستان شدم. در زمان دبیرستان حس تخیل خوبی داشتم و انتزاعی فکر می کردم دوست داشتم در یکی از دانشگاه های تهران قبول شوم و در سال 1389 در رشته تربیت بدنی در دانشگاه خوارزمی قبول شدم و بعد از گذارندن چند ترم فهمیدم وارد رشته ای شدم که تصورش را داشتم و هر روز علاقه ام به این رشته بیشتر می شد چرا که با سلامتی و تندرستی بدن انسان سر و کار داشت.

 سال 1394 در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردم و رتبه خیلی خوبی کسب کردم و در گرایش فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه تهران قبول شدم. در مدت تحصیل همواره سعی کردم اطلاعاتم به روز باشد. دغدغه هر روزه من این بوده که این اطلاعات یه جایی باید موثر باشه و به عبارتی به درد زندگی مردم بخوره. چندوقتی سرگردان بودم تا اینکه برای مدتی در یک باشگاه بدنسازی شروع بکار کردم. درآنجا شاهد مسائلی بودم که من را واداشت در زمینه بدنسازی و فیتنس و ارتباط آن با سلامت کنکاش بیشتری کنم و حاصل یافته های خودم را به اطلاع عموم مردم برسانم. به عنوان مثال خیلی از مردم میخوان برای سلامتی و رسیدن به تناسب اندام از راه های میانبر و به قولی یک هفته ای و یا در مدت یک ماه به نتیجه مطلوب برسن و این واقعا شدنی نیست و اکثر اینا فقط آگهی تبلیغاتی هستن. برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام باید سبک زندگی افراد تغییر کند. برای همین تصمیم گرفتم وبسایت فیت هلس را راه اندازی کنم و با همکاری تعدادی از صاحب نظران و دوستانم اطلاعات لازم در این زمینه را بر روی سایت منتشر کنیم.

هدف از راه اندازی سایت این است که به همه افراد در زمینه فیتنس، تندرستی، و سلامت مطالب مفیدی ارائه شود تا با بکارگیری آن، زندگی سالم تر و شادتری داشته باشند. جامعه امروز به شدت کم تحرک شده و این باعث افزایش بیماری های گوناگون از جمله چاقی ، دیابت، بیمارهای قلبی-عروفی و … شده است. شاید اندکی آگاهی در مورد فعالیت ورزشی و سبک زندگی سالم بتواند جان خیلی از افراد را نجات دهد و به زندگی دوباره باز گرداند. وجود انبوهی از تبلیغات قرصهای لاغری و چاقی و دادن اطلاعات غلط به مردم توسط رسانه ها در این زمینه می تواند خظر آفرین باشد.

اگر نگاه دقیقی به بدن انسان داشته باشیم برای حرکت کردن ساخته شده است. امروزه پژوهشگران از عضله به عنوان داروخانه طبیعی انسان اسم می برند که در جریان فعالیت ورزشی مواد مختلفی از خود ترشح می کند که می تواند تاثیر موثر و خوبی بر سلامت بدن داشته باشد. بنابراین از فعالیت ورزشی می توان به عنوان دارویی ارزان جهت پیشگیری و درمان انواع بیماری ها نام برد.

سعی براین است مطالبی که در فیت هلس ارائه می شود برای همه افراد از کودک گرفته تا جوان و سالمند مفید باشد. تمامی مطالب فیت هلس برگرفته از مقالات برتر منتشرشده در ژورنال های معتبر و از سایت های مرجع در زمینه فیتنس و سلامتی می باشد.

برای توسعه سایت  از دوستانی که دانش کافی در این زمینه دارند در زمینه تولید محتوا به شدت استقبال می کنیم. می توانید از طریق ایدی تلگرامی که در پایین این مطلب هست با ما در ارتباط باشید. همچنین افرادی که تمایل به مشاوره  ورزشی دارند می توانند از طریق ایدی تلگرام یا شماره 09330544059 در تماس باشند.

خوشحال می شویم مطالب سایت را با نظرات ارزنده خود نقد کنید و در جهت افزایش کیفیت هر چه بهتر ما را یاری کنید.

ارسال نظر