menusearch
fithealth.ir

درباره ما بیشتر بدانید

جستجو
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۳:۳۲:۹
(3)
(0)
درباره ما

امروزه تناسب اندام یکی از دغدغه های افراد می باشد. تناسب اندام علاوه بر شکل دادن به بدن نیز به سلامتی افراد کمک می کند. خیلی از افراد برای رسیدن به تناسب اندام از جراحی و مصرف قرص و دارو کمک می گیرند اما به چه قیمتی ؟ به قیمت از دست دادن جانتان؟ درست است که در مدت زمان کوتاهی به هدف خود که تناسب اندام است می رسید، اما هیچ بهره ای  از مزیت تندرستی تناسب اندام نمی برید.

 

 

تناسب اندام در باور خیلی از افراد فقط صرفاً بدن زیبا است، اما تعریف درست تناسب اندام شکل ظاهری زیبا بعلاوه افزایش کارایی دستگاه های تشکیل دهنده بدن انسان است. امروزه راه های زیادی برای رسیدن به تناسب اندام است.  یکی از این راه ها انجام فعالیت ورزشی است. برای خیلی از افراد انجام فعالیت ورزشی سخت است چون این افراد هیچ اطلاعات درستی از فعالیت ورزشی ندارند و می خواهند راه چند ماهه رو یک شبه طی کنند.

 

 فعالیت ورزشی  نقش بسزایی برعملکرد بدن دارد به گونه ای که علاوه بر مزایایی تناسب اندام از بیماری هایی مثل دیابت، بیماری های قلبی عروقی، چاقی و بیماری های عصبی پیشگیری می کند به طوری که کالج پزشکی ورزشی آمریکا در سال ۲۰۱۹ شعارش این بود  ورزش دارو است.

 

یکی از نگرانی های امروزه بشر عدم فعالیت بدنی و بی تحرکی زیاد است  پژوهشگران آن را به عنوان قاتل خاموش در نظر می گیرد. امروز سن سالمندی در کشور مان پایین تر آمده است و هر ساله کمتر و کمتر می شود، بدین معنی که یک مرد میانسال به لحاظ جسمانی و بدنی همتراز با یک فرد ۶۰ سال است  و این فرد نمی تواند کارهای روزانه اش را بدون خستگی و توام با شادی و نشاط انجام دهد و در قرن امروزی  آن چیزی که مهم است سن بیولوژیکی است نه شناسنامه ای.

امروزه با توجه به اینکه باشگاههای و مربیان زیاد در زمینه تناسب اندام در بدنسازی وجود دارد کار برای افراد آسان شده است اما یک نگرانی وجود دارد. اینکه اطلاعات درست را از کجا پیدا کنند و چقدر اطلاعات درست و مربی می تواند در رسیدن به تناسب اندام کمک کند.

 

شما به عنوان یک زن وارد باشگاه می شوید و پس از چند جلسه به علت ناآگاهی از وضعیت بدنی و توقع نامعقول دوست دارید که هرچه زودتر بدن خود را بسازید و از این رو به مصرف قرص و دارو روی می آورید و این قرص و دارو در کوتاه مدت جواب می دهد اما شما فقط شکل ظاهری بدنتان را می بینید و عوارض ناشی از دارو پنهان می ماند و ممکن است گول حرف های مربی را بخورید و از رسیدن به بدنی بهتر از گذشته خوشحال باشید اما ممکن است  و از عوارض جدی نظیر قطع دوره قاعدگی، پوکی استخوان و عیره رنج ببرید. اما زمانی این قضیه را می فهمید که کار از کار گذشته است. شما یک شبه چاق نشده اید که یک شبه لاغر شوید و ۱۰ کیلو  وزن کم کنید و باید یک روند منطقی و علمی طی شود تا شما به بدن ایده آل تان برسید.

 

یادتان باشد فعالیت ورزشی همواره اصولی دارد که عدم توجه به این اصول می تواند عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. خیلی از افراد فکر می کنند همین که ورزش انجام دهند کافی است، اما اینطور نیست. شما در نظر بگیرید یک  قرص مسکن میخورید و دردتان کم می شود بدون اینکه به پزشک مراجعه کنید. درست است دردتون کم شده است، اما شما از عوارض جانبی آن آگاهی ندارید و روز به روز بیشتر مصرف می کنید و بعدا به عنوان یک مشکل خودش را بروز می دهد. فعالیت ورزشی هم به همین صورت است. اگر فعالیت ورزشی مناسب سن و جنسیت نباشد می تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد. فعالیت ورزشی باید دارای دوز مناسبی برای هر فرد باشد و نمی توان هر فعالیت ورزشی را انجام داد. اگر فعالیت ورزشی مناسب وضعیت فیزیولوژیکی و جسمانی نباشد ممکن است عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد باور خیلی از افراد این است که هرچقدر فعالیت ورزشی انجام دهیم بهتر است اما اینگونه نیست. آیا سالمند، کودک ، جوان، زن و مرد می توانند یک فعالیت ورزشی یکسان را انجام دهند.

اما دغدغه من به عنوان یک فیزیولوژیست ورزشی این بود که چگونه می توانم  شما را در رسیدن به تناسب اندام کمک کنم. فکر کردم با انتشار اطلاعات درست از منابع معتبر و تجربیات شخصی در زمینه تناسب اندام می توانم به شما کمک کنم و این بود که باشگاه محازی در قالب فیت هلس  در خرداد ماه ۱۳۹۶  شروع به کار کرد.

  

مرتبط با این بخش
درباره ما

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است