menusearch
fithealth.ir

فواید و مضرات چربی سوز هیدروکسی کات برای بدن چیست؟

جستجو
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۵:۷
۱۳۹۹/۳/۶ سه شنبه
(0)
(0)
فواید و مضرات چربی سوز هیدروکسی کات برای بدن چیست؟
فواید و مضرات چربی سوز هیدروکسی کات برای بدن چیست؟

 

هیدرکسی کات، مکمل کاهش وزن تولید شده توسط ماسل تچ یک شرکت تغذیه ورزشی است که پروتئین، کراتین و دیگر مکمل های بدنسازی را به فروش می رساند هیدرکسی کات می تواند سودمند باشد، زیرا از موادی تشکیل شده که می تواند هزینه کالریکی روزانه تان را افزایش دهد، اما عوارض جانبی بالقوه وجود دارد. هیدرکسی کات طوری ساخته شده که با رژیم غذایی کم کالری و برنامه تمرینی مورد استفاده قرار می گیرد و قبل از استفاده از این یا هر مکمل دیگر، باید با پزشک مشورت کنید.

بدون محتوای کالری

هیدروکسی کات حاوی کالری نیست، که برای کاهش وزن مفید باشد. کالری بدن شما را با انرژی تامین می شود، بنابراین کاهش کالری برای کاهش وزن ضروری است. در غیاب انرژی کافی، بدن سوخت های ذخیره شده را در بدن می سوزاند تا باعث کاهش وزن شود. شما نیاز به ایجاد کمبود ۳۵۰۰ کالری برای کاهش تقریبا ۵۰۰ گرم چربی دارید. اگر چه مکمل های جایگزین و پودرهای پروتئین می توانند به کاهش وزن کمک کنند، اما آنها حاوی کالری اند بنابراین هیدرکسی کات ممکن است ترجیح داده شود.

محتوای لوسین

هیدرکسی کات شامل ، اسید آمینه لوسین است که برای حمایت از رشد و ترمیم عضلات مفید می باشد علاوه بر این، لوسین می تواند به کنترل وزن کمک کند. مطالعه ای منتشر شده در شماره ژوئن ۲۰۰۷ نشریه “دیابت” دریافت که مکمل لوسین می تواند باعث کاهش سطح چربی و وزن بدن شود.

عدم افشای کامل مواد تشکیل دهنده

کافئین یکی از مواد اصلی در هیدرکسی کات کافئین است که از کاهش وزن حمایت می کند، زیرا می تواند اشتهای شما را سرکوب کند و بر اساس تحقیقات مربوط به موضوع “تغذیه” اکتبر ۲۰۱۰ می تواند هزینه های کالری روزانه تان را افزایش دهد. با این حال، برچسب هیدروکسی کات نشان می دهد که چقدر کافئین دارد، تنها این بخشی از ترکیب ۶۸۰ میلی گرم ماده است. که می تواند مشکل ساز باشد، زیرا کافئین بیش از حد می تواند باعث تهوع، سرگیجه، فشار خون بالا و تعدادی از عوارض جانبی دیگر شود.

محتوای اسید اولئیک

یکی از ترکیبات موجود در هیدروکسی کات اسید اولئیک است که یک نوع اسید چرب در روغن زیتون است که غنی از چربی های غیر اشباع است که برای سلامت قلب مفید است. با این حال، پژوهشی از “مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های ویژه” در ماه مه ۲۰۰۵ نشان می دهد که اسید اولئیک می تواند باعث ایجاد التهاب آلوئولی یا آب اضافی در حفره های کوچک ریه ها به نام آلوئول شود که ممکن است به ریه ها و سلامت تنفس تان آسیب زند.

 

مترجم: مجتبی حسنی سنگانی (فیزیولوژیست ورزشی و مربی فیتنس)


 

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است