menusearch
fithealth.ir

فعالیت ورزشی و سالمندان

جستجو
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۳:۱۵

تاثیر شگفت انگیز ورزش بر کاهش پیری زودرس

تاثیر شگفت انگیز ورزش بر کاهش پیری زودرس

دستگاه های فیزیولوژیکی بدن انسان شبیه به ماشین است که با سوخت (تغذیه) ، نگهداری و بهره برداری مناسب ، می توان زندگی طولانی ، سالم و پر جنب و جوش و پر از فعالیت بدنی لذت بخش را تجربه کرد. دقیقاً مانند اتومبیل رها شده دستگاه های بدن به مرور زمان از هم جدا می شود. فردی که بی تحرک است ، انتخاب های غذایی ضعیفی را انجام می دهد و در عادات سبک زندگی پرخطر مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن زیاد الکل شرکت می کند. این فرد می تواند اثرات پیری سریع و احتمالاً مرگ زودرس را تجربه کند. اگرچه این ممکن است اغراق آمیز باشد.

پنج شنبه پانزدهم خرداد ۹۹ بیشتر بخوانید

سالمندی و معجزه فعالیت ورزشی

سالمندی و معجزه فعالیت ورزشی

بدن انسان از دستگاه های گوناگونی مثل دستگاه قلبی- عروقی، دستگاه عصبی، دستگاه اسکلتی عضلانی و غیره تشکیل شده است. دستگاه های بدن همواره در طول دوره کودکی و نوجوانی رشد می کنند و از دوره بزرگسالی شروع به تحلیل رفتن می کنند، بطوریکه در دوره سالمندی این افت بیش ازقبل احساس می شود. از یک سنی به بعد توده عضلانی کاهش می یابد و چگالی و تراکم مواد معدنی استخوان کم می شود.

چهارشنبه چهاردهم خرداد ۹۹ بیشتر بخوانید

سالمند چه ورزش هایی باید انجام دهد؟

سالمند چه ورزش هایی باید انجام دهد؟

سالمندی دوره ای از زندگی هست که مانند بقیه دوران زندگی برای مان اهمیت دارد حتی چه بسا بیشتر.در این دوران با چالش مختلفی روبرو می شویم از جمله این چالش ها عبور از دوران جوانی ، مستقل بودن ، انجام کارهای روزانه، سرحال بودن مثل همیشه و غیره ... است. اما چطوری می توان از این چالش ها با موفقیت عبور کرد. یکی ازراه های مبارزه با این چالش ها انجام فعالیت ورزشی است. اما برای این کار باید چه ورزش هایی انجام داد. خیلی ها بر این باورند که هر ورزشی می توان انجام داد. 

سه شنبه سیزدهم خرداد ۹۹ بیشتر بخوانید

عضله سازی ویژه افراد ۶۵ سال به بالا

عضله سازی ویژه افراد ۶۵ سال به بالا

عضله سازی کمتر در افراد مسن نه تنها به کاهش قدرت منجر می شود، بلکه باعث افزایش احتمال خطر افتادن می شود. این واقعیت ای غم انگیز است که عضلات در سالمندی تحلیل می روند. اما مطالعات جدید شروع به حل اینکه چگونه این اتفاق می افتد، و چه باید انجام دهید ، کرده اند. بخوانید تا حقیقت را بدانید

پنج شنبه یکم خرداد ۹۹ بیشتر بخوانید

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است