menusearch
fithealth.ir

تمرین قدرتی : دلایل حمایتی برای انجام این نوع تمرین

جستجو
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲:۴۹:۲۶
۱۳۹۹/۳/۱۳ سه شنبه
(0)
(0)
تمرین قدرتی : دلایل حمایتی برای انجام این نوع تمرین
تمرین قدرتی : دلایل حمایتی برای انجام این نوع تمرین

 

همه ما می دانیم که باید تمرین قدرتی انجام دهیم. این همه ماجرا نیست ، این روش نه تنها سوخت و ساز را افزایش می دهد بلکه باعث حفظ قدرت در ۴۰، ۵۰، ۶۰ سالگی می شود. با این حال، به نظر می رسد هنوز به تمرین های قدرتی متعهد نیستید، با این حال، به شما این امکان را می دهیم تا دلایل انجام تمرین قدرتی را درک کنید.
از افزایش خلق و خو گرفته تا بهبود وضعیت و پوسچر بدن و تقریبا هر دسته در این بین ، مطالعات نشان می دهد که تمرین قدرتی برای بدن سالم و ذهن ضروری است. کلینیک Mayo توصیه می کند بزرگسالان سالم ۲۰تا۳۰ دقیقه تمرینات قدرتی حداقل دو بار در هفته داشته باشند ، که تعهد زمان زیادی برای افزودن به رژیم ورزشی تان نیست. بنابراین اگر وزنه نمی زنید یا پلانک های خود را به تازگی انجام نداده اید (به یاد داشته باشید، در تمرینات قدرتی می توانید از دمبل ها یا به سادگی وزن بدن استفاده کنند) در اینجا دلایل علمی دیگر برای انجام این کار وجود دارد.
افزایش سوخت وساز
تمرین قدرتی کلید شروع سوخت و ساز بدن است! چرا؟ آن توده عضلانی شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند کالری بیشتری را در حالت استراحت بسوزانید حتی زمانی که کار نمی کنید.
انرژی بیشتری به شما می دهد.
فعالیت ورزشی از هرنوع معلوم شده است که خستگی را کاهش و سطح انرژی طبیعی تان را افزایش می دهد، و تمرین با وزنه از این قضیه استثنا نیست.
بهبود سلامت و پایداری مفصل
تمرینات با دمبل یا تمرین با وزن بدن تراکم استخوان را ایجاد می کند و عضلات را تقویت می کند تا مفاصل را کنترل کنند و باعث ایجاد پایداری بهتر می شود.
کاهش اضطراب
مطالعات نشان می دهد که آندورفین هایی که هنگام تمرین با وزنه آزاد می شوند، می توانند به کاهش اضطراب کمک کنند و احساس خوبی را به وجود می آورند.
وضعیت بدنی را بهبود می بخشد.
تمرین با وزن بدن مانند پلانک و کرانچ عضلات مرکزی را قوی می کند و پوسچر را بهبود می بخشد که می تواند به گردن و کمر درد کمک کند یا از آسیب های آینده جلوگیری کند.
اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
۱۵۲ زن شرکت کننده در یک مطالعه به دو گروه تقسیم شده بودند و نشان دادند گروهی که هفته ای دوبار تمرین با وزنه برای ۱۵ هفته انجام دادند ، امتیازات شان به میزان قابل توجهی بالاتر از مقیاس Body Cathexis بود که به عزت نفس فرد نسبت به تصویر بدنی آنها اشاره می کند.
افزایش توده استخوان
تمرین با وزنه خطر ابتلا به استئوآرتریت و پوکی استخوان را کاهش می دهد زیرا توده استخوانی افزایش می یابد.
کمک می کند تا فعالیت های روزانه را بهتر انجام دهید.
تمرین با وزنه نه تنها به شما کمک می کند که عضلانی تر باشید بلکه کیفیت زندگی تان را با انجام کارهای روزانه آسان تر می کند. همه چیز از بیدار شدن تا بلند کردن اجسام سنگین زمانی آسان تر می شود که تمرین قدرتی انجام دهید و این یک واقعیت قدرتمند است که می توانید در هر سنی به دست آورید: شما به اندازه کافی قوی و مستقل می شوید تا از خودتان مراقبت کنید.
جریان خون را افزایش می دهد.
مطالعات نشان می دهد که تمرینات قدرتی (مانند بلند کردن وزنه) موجب بهبود گردش خون در بدن می شود، حتی بیشتر از فعالیت هوازی.
خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.
یک مطالعه به تازگی نشان داد که کار با شدت – با ترکیبی از تمرین کاردیو و قدرتی – می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه و سینه را تا ۳۰٪ کاهش دهد
سیستم ایمنی بدن شما را افزایش می دهد.
تمرین با وزنه می تواند اثربخشی سیستم ایمنی بدن را مانند سایر ورزش های دیگر بهبود بخشد به شما کمک می کند بهتر بخوابید.
فعالیت ورزشی به اندازه کافی می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند، اما مطالعات نشان می دهد که تمرین با وزنه می تواند به بهبود خواب کمک کند، که یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای سلامت عمومی تان انجام دهید.
مغز شما را هشیار نگه می دارد.
مطالعات نشان داده اند که تمرین با وزنه به بهبود حافظه، مهارت های زبان و تمرکز – همه چیزهایی که تا سن ما گهگاه می تواند کاهش یابد- کمک می کند. بنابراین مغزتان را با تمرینات قدرتی منظم محافظت کنید.
شریان های شما را محافظت می کند.
وزنه برداری نه تنها به شما کمک می کند در وزن ایده ال بمانید، شما را از معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی حفظ می کند، بلکه عضله سازی باعث می شود گلوکز و تری گلیسیرید از خون برداشت شود، که این عامل به جلوگیری از سخت شدن شریان ها کمک می کند.
کاهش فشارخون استراحت
علاوه بر نگه داشتن جریان خون آزاد گلوکز و تری گلیسیرید، عضله سازی از طریق تمرین قدرتی نیز می تواند فشار خون استراحت تان را کاهش دهد که بدین وسیله قلب شما را محافظت می کند.
تعادل را بهبود می بخشد.
یوگا تنها فعالیتی است که تعادل را بهبود می بخشد، تمرین قدرتی به افزایش هماهنگی عضلات با هم کمک می کند، و باعث تعادل بهتر می شوند.
پیشگیری و کمک به آرتریت
تمرین قدرتی به حفاظت از مفاصل ناشی از آرتروز کمک می کند، و همچنین درد آرتریت را کاهش می دهد.
انعطاف پذیری را بهبود می بخشد.
مطالعات نشان می دهد که تمرین قدرتی می تواند انعطاف پذیری را حتی بیشتر از کشش ایستا بهبود بخشد.
به طول عمر بیشتر کمک می کند.
به طور کلی، چون تمرینات قدرتی کمک می کند که قلب شما را سالم نگه می دارد، سطح قند خون را کاهش می دهد و بیماری را کاهش می دهد، اضافه کردن آن به تمرین هفتگی به شما کمک می کند که طول عمر بیشتری داشته باشید
نویسنده: مجتبی حسنی سنگانی (متخصص فیزیولوژی ورزشی و مربی فیتنس )
برای مشاوره با بنده می توانید از طریق واتس آپ و تلگرام به صورت تلفنی با شماره 09330544059 ارتباط برقرار کنید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

پرسش های متداول

پرسش های متداول

هرگونه پرسش از فیت هلس در این قسمت پاسخ داده شده است